English
T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI
ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
"Her Fabrika Bir Kaledir" -Mustafa Kemal ATATÜRK

PALETLİ ARAÇ BAKIM ONARIM VE MODERNİZASYON


 

60 yılı aşkın süredir paletli araçların gövde bakım, onarım ve yenileştirmeleri konusunda çalışmakta olan Askeri Fabrikalara Genel Müdürlüğü bağlısı fabrikalar, her geçen gün uzmanlık alanını genişletmektedir. İhtiyaç sahiplerine uygun hizmeti, uluslararası endüstriyel kalite sistemleri içerisinde zamanında ve en ekonomik şekilde vermeyi misyon edinmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan paletli araçların bakım, onarım ve yenileştirme faaliyetleri yürütülmektedir.

 

 

Askeri Fabrikaların kuruluşundan itibaren paletli araçlara uyguladığı yenileştirme, modernizasyon çalışmalarından kazandığı bilgi birikimi ve tecrübe ile 2000'den fazla tankın modernizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiştir. Ayrıca; 2000 civarında benzinli aracın dizel güç grubu, harici yakıt deposu ve diğer ekipmanlarla modernize edilerek performans değerleri artırılmıştır. 

 

PALETLİ ARAÇ TEST İŞLEMLERİ 

 

Bakım, onarım, yenileştirme, modernizasyonları yapılan araçlar, test pistlerinde, performans ve yol testlerine tabi tutulmaktadır. Bu testler arasında % 30 yan eğim, % 60 dik engel aşma, % 45 meyilden inme, kasis geçiş testi, 90 derece dik engel aşma, 270 cm hendek geçme ve yüzme testleri bulunmaktadır.