English
T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI
ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
"Her Fabrika Bir Kaledir" -Mustafa Kemal ATATÜRK

Yeni nesil 3 adet Fırtına Obüsü Sn. Bakanımız Hulusi AKAR'ın katıldığı törenle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

27.01.2021

          Sn. Bakanımız Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanımız Sn. Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanımız Sn. Orgeneral Ümit Dündar, Milli Savunma Bakan Yardımcımız Sn. Muhsin Dere ve Gn. Müdürümüz Sn. İmdat Ersoy'un iştirakleriyle gerçekleşen törende 3 adet Fırtına Obüsü Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

          Sn. Bakanımız törende yaptığı konuşmasında; "83 milyonluk asil Türk milletinin güvenliğini ve savunmasını birilerinin vicdanına, kararına bırakamayız. Bizim için yerli ve milli savunma sanayi olmazsa olmaz bir ihtiyaç. Fırtınalar bu konuda kendini kanıtlamış silahlardır. Bugüne kadar yaptığımız uygulamalarda kullandığımız silahlar. Son derece memnunuz. Bunun ikinci versiyonu, geliştirilmiş versiyonu ile Mehmetçik'in çok daha önemli işler yapacağından şimdiden emin olabilirsiniz. Bu bizim için de sizin için de gerçekten önemli bir gurur kaynağıdır. Herkesi kutluyorum.” dedi.

Okunma Sayısı : 103